МАЛАНКА 2021
В Бабині раз на рік відбувається подія, про яку згадують або мовчать весь наступний рік - це маланкування або просто Маланка.
В ніч на 14-те січня, маланкарі одягають свої найнеочікуваніші костюми і маски, беруть в руки інструменти на яких ніхто ніколи не вчився грати, згадують слова колядки, яка передається з вуст в уста і йдуть від хати до хати, вітаючи господарів з прийдешнім Новим роком. Кого вітають, а кому можуть і шкоди трохи наробити.
Костюмоване дійство розтягується на всю ніч. Свобода імпровізації в костюмах і масках, театральність і дозволеність дійства робить Маланку одним з найочікуваніших свят.
Запрошуємо приєднатись до цьогорічної команди, яка буде творити нову історію про Маланку в просторі Хати-Майстерні.
Створювати власні костюми і маски, надихатись навколишніми природними ландшафтами, розвивати сценарій дійства і відпочивати від зовнішнього світу в паралельній гуцульській реальності.
Дивовижне святкування Маланки
Цього року Хата-Майстерня та учасники та учасниці "Польових досліджень гуцульської реальності. Маланка" доєдналися до святкування Бабинської Маланки і доповнили її своїм сценарієм та персонажами. Було дуже весело шукати різноманітний реквізит для костюмів, створювати їх власноруч, а потім щедрувати по кутках села. Маланка вдалася!
Дякуємо Саша Московчук і Поліні Штерн за сценарій та Тарас Ковальчук за чудові світлини!
Стратегічна зустріч членів та членькинь Іншої Освіти
Їсти, любити, дивитися на гори, думати про стратегію, приймати рішення. А, і ще сміятися.
Цим члени та членькині Іншої Освіти займались цього тижня на Хаті-Майстерні на форматі, який був названий просто Зустріч Всіх. Бо на ній зустрічаються та працюють над своїм спільноти фасилітаторів та координаторів освітних та культурних програм, а спільнота членів та членкинь наприкінці приймає важливі рішення на наступний рік.
Серед таких рішень, наприклад, обрання правління та нових членів та членкинь.
Мистецтво в роботі тренерів, Dramatize
Більше ніж 5 років тому, майбутня команда Хати мріяла про будиночок у горах. Про місце, де можна буде сховатися від цього мінливого світу. Про холістичний навчальний простір, де замість стільців можна використати ліжники та зелену траву. Де для навчання не потрібні стіни. Коли ми про це мріяли, то й гадки не мали, як воно вийде насправді. А вийшло добре.
І сьогодні маємо на Хаті тижневий тренінг для тренерів "Dramatize" від організації Culture.World.Me, де близько 30 учасників та учасниць з різних країн світу вивчають, як театр може стати інструментом для роботи з правами людини. Ми із захопленням спостерігаємо за їх важливою та не простою програмою та тішимося, що їм добре бути на нашій любій Хаті.
Світлини: Ігор Константинюк
Школа Форумів
Ця школа для всіх, хто долучений до організації та проведення форумів, (не)конференцій та інших подій для великих груп. Ця школа для тих, хто працює над комплексними подіями та шукає практичних інструментів для роботи з темою, учасниками та учасницями, потребами та вимогами світу. Ця школа для організаторів та організаторок, фасилітаторів та фасилітаторок, експертів та ескперток, та ця школа розроблена на основі публікації “Форум для людей: місце зустрічі людей та сенсів”. Школа розроблена ГО "Інша Освіта" та логістично підтримується агенцією ІНШІ.
Які теми та питання розглянули на школі:
? Що таке форум? Класифікація форумів.
? Цей буремний та комплексний світ. Як враховувати комплексні потреби людей та системно інтегрувати їх у програмі форуму?
? Різноманіття, coopetition, networking.
? Ефективна робота з великими групами. Вертикальні та горизонтальні формати. Робота з експертизою. Робота з потенціалом групи. Як та чому проводити рефлексію в великих групах та що таке harvesting?
? Публічні події в рамках форуму та їх інтеграція.
? Мистецькі події у програмі форуму.
? Ролі та команда: Хто є хто в форумі та скільки людей потрібно для якісної роботи з комплексністю?
? Місце проведення форуму та place making: На що зважати, крім стільців, канцелярки та проекторів?
Школа фасилітації навчальних форматів
Вже сьома Школу фасилітації навчальних форматів відбулася на Хаті-Майстерні. На цій школі ми розглянули питання динаміки групи та орієнтації на груповий процес, розбиралися з різними моделями планування навчальних заходів, торкнулися питань профілю компетенцій та індивідуального плану розвитку едукатора, а також випробували на практиці різні інтерактивні методи з застосуванням відео-фідбеку. Програма школи розроблена тренерською групою Інша Освіта та адмініструється Агенцією ІНШІ.
Школа це:
? насичена програма з балансом теоретичних блоків в інтерактивній формі та практичних сесій;
? можливість практики з глибоким зворотнім зв’язком;
? документація та пакет матеріалів, а також сертифікат по закінченню школи;
? сприятлива атмосфера для навчання в просторі для холістичного навчання Хата-Майстерня (вид на гори, свіже повітря, прогулянка на Сокілький хребет та гуцульська кухня включені:)
? якісна компанію однодумців та однодуміць.
Карпатський коворкінг Unsettled
Коворкінг на Хаті-Майстерні (05.03 - 10.04.2019)
На Хаті можна дозволити собі бути вільнішим або вільнішою. Танцювати до ранку під улюблену музику, сміятися, літати, жахливо забруднитися і не звертати на це уваги. Можна робити все це і працювати, і лишатися на контакті завдяки Unsettled: карпатський коворкінг
Якщо твій внутрішній голос говорить тобі: “Хочу хату в горах. І там працювати, і жити простим та наповненим життям, і відпочивати”, - то ми маємо для тебе хороші новини. З минулого року у нас з’явився швидкісний інтернет. Тому тепер на Хаті можна не лише відключатися від міського життя, але й - при потребі - підключатися до скайп-конференцій, писати мейли, обробляти фото та… звичайно, гуляти по горах. Можна брати комп’ютер та/або свою команду та відправлятись на Хату на робочу резиденцію.
Що ми пропонуємо:
- життя в Хаті в горах
- спілкування з іншими гостями або тотальне усамітнення - високогірний інтернет швидкістю 20 Мбіт/c
- прогулянки гірським хребтом
- домашню гуцульську їжу
Вартість проживання на цей період (місткість кімнат 3-5 людей):
- 100 грн/добу - ліжко в кімнаті проживання більше 12 діб
- 120 грн/добу - ліжко в кімнаті від 7 до 12 діб
- 180 грн/добу - ліжко в кімнаті від 3 до 6 діб
- 600 грн/добу - оренда кімнати 3 - 7 діб
- 9000 грн - оренда кімнати на місяць
Триразове харчування - 250 грн/доба (при одночасному замовленні на 7-10 осіб).
Для комфортного перебування в будинку буде не більше 14 осіб одночасно.
Якщо бажаєш приїхати заповни реєстраційну форму.
Зимовий фотосемінар
Закриття знімального сезону. Навчання і відпочиок під одним дахом затишної Хати - Майстерні. Походи засніженими хребтами та смачний грінтвейн у колі дружньої компанії. Це точно має стати традицією!
Сеанс слухання лісу
Фотокемп ФОТОХАТА
Фотокемп ФОТОХАТА
Тиждень інтенсивного навчання та дослідження навколишнього простору. 4 лектори, 20 фотографів з різних куточків України. Безліч об'єктивів і камер, моделі, зйомки і все це на лоні мальовничих Карпат. Такий формат навчання дуже подобається нашим гостям, адже після плідного дня можна переключитись та побути у колі нових друзів.